Josep Borrell przybył do Kijowa

Josep Borrell przybył do Kijowa

zdjęcie
Ukrinform
Wysoki Przedstawiciel UE, Wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej Josep Borrell przybył do Kijowa, aby wziąć udział w wydarzeniach wysokiego szczebla, które odbędą się dziś i jutro w stolicy Ukrainy.

Jak donosi Ukrinform, Borrell napisał o tym na Twitterze.

„Przyjechałem do Kijowa, aby przekazać najmocniejsze przesłanie poparcia dla wszystkich Ukraińców, którzy bronią swojego kraju. Od początku rosyjskiej wojny pomoc UE sięgnęła już 50 miliardów euro. Europa jest zjednoczona i od pierwszego dnia wspiera Ukrainę. I będzie stać obok Was, by zwyciężyć i odbudować” – napisał Borrell.

Jak informowaliśmy, dziś w Kijowie odbędzie się spotkanie członków Rady Komisji Europejskiej pod przewodnictwem jej przewodniczącej Ursuli von der Leyen z rządem Ukrainy. Tematami dyskusji będzie wsparcie Ukrainy w walce z rosyjską agresją, koordynacja wysiłków na rzecz odbudowy Ukrainy, kontynuacja kluczowych reform oraz przybliżenia Ukrainy do członkostwa w Unii Europejskiej.

Jutro odbędzie się 24. szczyt UE-Ukraina, pierwsze spotkanie tego szczebla po rozpoczęciu rosyjskiej agresji i uzyskaniu przez Ukrainę statusu kraju kandydującego do UE.


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2023 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-