Ursula von der Leyen wraz z komisarzami europejskimi przybyła do Kijowa

Ursula von der Leyen wraz z komisarzami europejskimi przybyła do Kijowa

zdjęcie
Ukrinform
Przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen wraz z członkami Kolegium Komisji Europejskiej przybyli dziś rano do Kijowa na negocjacje z rządem Ukrainy.

Jak donosi Ukrinform, Ursula von der Leyen napisała o tym na Twitterze .

„Dobrze jest znowu wrócić do Kijowa, to już czwarty raz od początku rosyjskiej inwazji. Tym razem przyjechałam z moim zespołem komisarzy europejskich. Jesteśmy tu razem, aby zademonstrować: UE stoi jak zawsze twardo po stronie Ukrainy. W przyszłości zamierzamy pogłębiać nasze wsparcie i współpracę” – napisała przewodnicząca Komisji Europejskiej.

Jak informowaliśmy, dziś w Kijowie odbędzie się spotkanie członków Kolegium Komisji Europejskiej pod przewodnictwem przewodniczącej tej instytucji europejskiej Ursuli von der Leyen z rządem Ukrainy. Tematami dyskusji będzie wsparcie Ukrainy w walce z rosyjską agresją, koordynacja wysiłków na rzecz odbudowy Ukrainy, kontynuacja kluczowych reform oraz przybliżenia Ukrainy do członkostwa w Unii Europejskiej.

Jutro odbędzie się 24. szczyt UE-Ukraina, pierwsze spotkanie tego szczebla po rozpoczęciu rosyjskiej agresji i uzyskaniu przez Ukrainę statusu kraju kandydującego do UE.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2023 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-