Zełenski i premier Danii odwiedzili Port Morski w Mikołajowie

Zełenski i premier Danii odwiedzili Port Morski w Mikołajowie

zdjęcie, wideo
Ukrinform
Prezydent Wołodymyr Zełenski i premier Danii Mette Frederiksen obejrzeli zniszczoną przez Rosjan infrastrukturę w Mikołajowie. Odwiedzili także port morski w Mikołajowie.

Jak poinformował Ukrinform, poinformował o tym serwis prasowy głowy państwa.

Wideo: Kancelaria Prezydenta

W szczególności prezydent i szef duńskiego rządu dokonali inspekcji budynku Mikołajowskiej Obwodowej Administracji Wojskowej, który został częściowo zniszczony w wyniku rosyjskiego ostrzału rakietowego 29 marca 2022 r. Wówczas ofiarami rosyjskiego ataku padło 37 osób.

Zełenski opowiedział Frederiksen o zniszczeniach miasta w wyniku ostrzału wroga i poinformował o konieczności odbudowy infrastruktury Mikołajowa.

Ponadto prezydent Ukrainy i premier Danii odwiedzili Morski Port Handlowy w Mikołajowie oraz dokonali inspekcji zbiorników na ropę, które zostały zniszczone w wyniku ataków rakietowych i dronów wroga.

Wideo: Kancelaria Prezydenta

Zeleński i Frederiksen odwiedzili także ciepłownię wyposażoną w stację uzdatniania i dystrybucji wody. Według KP projekt ten został zrealizowany przy wsparciu Danii, która jako jedna z pierwszych udzieliła miastu pomocy w zaopatrzeniu mieszkańców w wodę pitną po tym, jak rosyjski agresor zniszczył tradycyjny system zaopatrzenia w wodę z Dniepru.

Jak informowaliśmy, premier Danii Mette Frederiksen przebywa w poniedziałek z wizytą na Ukrainie .

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-