Sojusznicy powinni zebrać dla Kijowa brygadę czołgów Leopard 2 - Duda

Sojusznicy powinni zebrać dla Kijowa brygadę czołgów Leopard 2 - Duda

Ukrinform
Zachód musi za wszelką cenę pomóc Ukrainie, aby mogła się obronić przed nową rosyjską ofensywą. Sojusznicy muszą zebrać brygadę czołgów Leopard 2 dla Kijowa.

Poinformował o tym głowa państwa Andrzej Duda podczas wspólnej konferencji prasowej z prezydentem Czech Miloszem Zemanem w mieście Nachod (Czechy), donosi korespondent Ukrinform.

"My w Polsce uważamy, że trzeba za wszelką cenę pomagać ukraińskim obrońcom i dlatego zwracamy się do naszych sojuszników z prośbą o udzielenie tej pomocy Ukrainie (czołgi Leopard 2 - red.)" - podkreślił Duda.

Dodał, że stosowne decyzje podjął rząd brytyjski, a decyzję tę zapowiedział także prezydent Francji Emmanuel Macron.

Duda wyraził nadzieję, że sojusznikom uda się zebrać "większą ilość czołgów dla Ukrainy". Podkreślił, że Ukraina musi bronić się przed zbliżającą się rosyjską ofensywą.

„Niewątpliwie w warunkach tak ogromnej masy wojsk rosyjskich Ukraina potrzebuje dziś nowoczesnego sprzętu, aby obrońcy Ukrainy mogli sprostać przytłaczającemu zadaniu odparcia kolejnej rosyjskiej ofensywy” – stwierdził polski przywódca.

Wyraził nadzieję, że w wyniku zainicjowanych przez Polskę działań nie tylko czołgi Leopard 2 z RP dotrą na Ukrainę, ale sojusznicy będą mogli skompletować dla Ukrainy brygadę tych czołgów.

Jak poinformowała agencja, niemiecka gazeta Spiegel, powołując się na swoje źródła w niemieckim rządzie, poinformowała we wtorek, że po wielomiesięcznych debatach kanclerz Niemiec Olaf Scholz podjął decyzję o zaopatrzeniu Ukrainy w czołgi Leopard 2. Polska, Finlandia i Wielka Brytania zadeklarowały już gotowość dostarczenia swoich czołgów Ukrainie.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2023 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-