Zełenski spotkał się z Johnsonem w Kijowie

Zełenski spotkał się z Johnsonem w Kijowie

wideo
Ukrinform
Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski spotkał się w Kijowie z byłym premierem Wielkiej Brytanii Borisem Johnsonem.

Wideo ze spotkania zostało opublikowane na oficjalnym kanale Telegram głowy państwa ukraińskiego, przekazuje Ukrinform.

„Witam w Kijowie Borisa Johnsona, prawdziwego przyjaciela Ukrainy” – powiedział Zełenski.

Podziękował byłemu premierowi Wielkiej Brytanii za wsparcie Ukrainy.

Johnson ze swojej strony zaznaczył, że ponowne spotkanie z prezydentem Zełenskim było dla niego wielkim zaszczytem, a także opowiedział o swoich wrażeniach z tego, co zobaczył w Buczy i Borodiance.

„To, co widziałem w Buczy i Borodiance, jest straszne. Zniszczone domy…. Bardzo mi przykro, że coś takiego (rosyjskie naloty na domy cywilów – przyp. red.) nadal dzieje się na Ukrainie” – powiedział Johnson.

Jak donosi Ukrinform, były premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson odwiedził Buczę i Borodiankę w obwodzie kijowskim. Johnson zapoznał się ze zniszczeniami, jakich doznały miejscowości obwodu kijowskiego podczas okupacji rosyjskiej.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2023 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-