Szmyhal spotkał się z przewodniczącym Rady Europejskiej - rozmawiali o obronie i wsparciu finansowym dla Ukrainy

Szmyhal spotkał się z przewodniczącym Rady Europejskiej - rozmawiali o obronie i wsparciu finansowym dla Ukrainy

raport
Ukrinform
Na spotkaniu w Kijowie premier Ukrainy Denys Szmyhal i przewodniczący Rady Europejskiej Charles Michel rozmawiali o dalszym dążeniu Ukrainy do UE, obronności i wsparciu finansowym.

Szmyhal poinformował o tym w Telegramie, donosi Ukrinform.

„Cieszę się, że mogę powitać Charlesa Michela w Kijowie. Wraz z przewodniczącym Rady Europejskiej koordynujemy wejście naszego kraju do Unii Europejskiej w kontekście 24. szczytu Ukraina-UE. Rozmawiali także o wsparciu obronnym w celu wzmocnienia siły Sił Zbrojnych i ochrony nieba. Dziękujemy UE za wsparcie finansowe: w tym tygodniu wpłynęły pierwsze 3 mld euro z pakietu pomocy makrofinansowej w wysokości 18 mld euro" - powiedział szef rządu i dodał, że oczekuje dalszych wspólnych wysiłków na rzecz zwiększenia presji na Rosję.

„Konfiskata rosyjskich aktywów, utworzenie specjalnego międzynarodowego trybunału i wzmocnienie sankcji wobec Federacji Rosyjskiej to nasze priorytetowe działania” – zaznaczył Szmyhal.

Jak informowaliśmy, przewodniczący Rady Europejskiej Charles Michel przybył 19 stycznia do Kijowa, gdzie spotkał się z kierownictwem państwa.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2023 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-