Prezydent - Musimy zerwać rosyjski scenariusz, terroryści muszą przegrać

Prezydent - Musimy zerwać rosyjski scenariusz, terroryści muszą przegrać

wideo
Ukrinform
Jakakolwiek próba nowej ofensywy rosyjskich najeźdźców musi zakończyć się niepowodzeniem – będzie to ostateczna klęska terrorystycznego państwa.

Wołodymyr Zełenski powiedział to w wiadomości wideo , donosi Ukrinform.

Życzę wam zdrowia, drodzy Ukraińcy!

Właśnie rozmawiałem z premierem Kanady, a to już czwarta międzynarodowa rozmowa dzisiaj. Premier Holandii, Premier Wielkiej Brytanii, Premier Norwegii. A teraz Justin Trudeau.

Ten rok rozpoczęliśmy od tego, czego Ukraina najbardziej teraz potrzebuje – w przededniu nowych procesów mobilizacyjnych przygotowywanych przez państwo terrorystyczne. Właśnie teraz jest moment, w którym wspólnie z naszymi partnerami powinniśmy wzmocnić naszą obronę.

Nie mamy wątpliwości, że obecni władcy Rosji rzucą wszystko, co im zostało i wszystko, co mogą zebrać, aby spróbować odwrócić bieg wojny i przynajmniej opóźnić swoją klęskę.

Musimy zerwać ten rosyjski scenariusz. Przygotowujemy się do tego. Terroryści muszą przegrać. Każda próba ich nowej ofensywy musi zakończyć się niepowodzeniem. To będzie ostateczna porażka państwa terrorystycznego. Dziękuję wszystkim partnerom, którzy to rozumieją.

Rosja mobilizuje tych, których chce rzucić na śmierć, my mobilizujemy cywilizowany świat. Dla dobra życia.

Dziękuję Kanadzie za nieustanną obronę, sankcje i wsparcie finansowe. Rozmawialiśmy dzisiaj z premierem Trudeau, jak możemy zwiększyć presję na Rosję. Wygląda na to, że kanadyjska pomoc dla naszej obrony będzie kontynuowana w tym roku.

Dziękuję Norwegii za bardzo mocne decyzje, które już zostały podjęte i są nadal przygotowywane. Dotyczy to również wsparcia zbrojnego – rola Norwegii może stać się prawdziwie historyczna w obronie Europy, jeśli zrealizujemy wszystko, o czym teraz mówimy. Dotyczy to również wsparcia naszego systemu energetycznego. W szczególności dziękuję Norwegii za gotowość pomocy w dostarczeniu Ukrainie niezbędnej ilości gazu na tę zimę.

Dziękuję Wielkiej Brytanii za bardzo konkretne porozumienia, które zostały osiągnięte, przede wszystkim w dziedzinie obronności. Dziś w rozmowie z premierem Sunakiem odczułem, że w równym stopniu dostrzegamy wagę tego roku, perspektywy tego roku. Fakt, że w tej chwili można osiągnąć zdecydowaną przewagę, uniemożliwiając Rosji grę na jednej lub drugiej linii frontu.

Dziękuję Holandii za takie samo rozumienie sprawiedliwości, jak my, dotyczące tego, jak ta wojna powinna się zakończyć. Dziś poinformowałem pana premiera Rutte o najbliższych kalkulacjach wroga, o tym, co Rosja szykuje na miesiące zimowe i początek wiosny. Jestem pewien, że Ukraina zostanie wysłuchana w Europie.

I taką działalność dyplomatyczną będę codziennie kontynuował – zarówno formalną, jak i nieformalną, publiczną i niepubliczną.

Dziś rano odbyliśmy kolejne spotkanie „Stawki”. Były meldunki od Naczelnego Wodza o sytuacji operacyjnej na froncie, szefa wywiadu o tym, czego spodziewać się po nieprzyjacielu w najbliższych tygodniach i miesiącach. Bardzo szczegółowo określamy potrzeby Ukrainy, naszej obronności i naszej energetyki. I pracujemy nad zaspokojeniem każdej z potrzeb, w szczególności z partnerami.

I jeszcze jedno.

Wczoraj rosyjscy terroryści zniszczyli lodowisko w Drużkowcach w obwodzie donieckim.

Ta lodowa arena – „Altair” – zaczęła działać jeszcze przed wojną, kiedy przed nadejściem Rosji Donbas wiódł normalne życie. Tam trenowały dzieci. Działała dziecięca szkoła sportowa, odbywały się się zawody hokejowe. Tam ludzie uprawiali sport, świętowali i po prostu cieszyli się życiem. Kramatorsk, Słowiańsk, Kostianiwka, Bachmut, Pokrowsk, Donieck, Toreck i inne miasta i wsie Donbasu – wszyscy wiedzieli, jaka to arena, i wielu tam było. W ubiegłym roku służył on do zbierania i rozprowadzania pomocy humanitarnej.

rosyjski pocisk przeciw „Altairowi” w Drużkowcach to kolejne wyznanie terrorystycznego państwa. Wyznanie, z czym przyjechała na Donbas i że na pewno ją stamtąd wypędzimy. Śmierć nie zapanuje w Donbasie i musimy zrobić wszystko, aby wyrzucić jej trójkolor z Donbasu i innych ziem Ukrainy.

Dziękuję wszystkim, którzy walczą i pracują na nasze zwycięstwo!

Dziękuję wszystkim, którzy pomagają chronić życie!

Chwała Ukrainie!

Wideo: Kancelaria Prezydenta

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-