Po wizycie w USA Zełenski spotkał się z Dudą

Po wizycie w USA Zełenski spotkał się z Dudą

zdjęcie, wideo
Ukrinform
Prezydent Wołodymyr Zełenski spotkał się z Prezydentem RP Andrzejem Dudą.

Szef państwa ukraińskiego poinformował o tym na Facebooku, informuje Ukrinform.

„W drodze do domu spotkałem się z przyjacielem Ukrainy – Prezydentem RP Andrzejem Dudą. Podsumowaliśmy rok, który przyniósł historyczne wyzwania z powodu wojny na pełną skalę. „Omawiali strategiczne plany na przyszłość, stosunki dwustronne i interakcje na poziomie międzynarodowym w 2023 roku” – powiedział Zełenski.

Prezydent podziękował swojemu polskiemu koledze za stałe i silne wsparcie.

Jak donosi Ukrinform, prezydenci Zełenski i Duda poruszyli szeroki wachlarz tematów, z naciskiem na wzmocnienie zdolności obronnych państwa ukraińskiego oraz kwestie humanitarne, które są niezwykle ważne w szczególności dla ukraińskich migrantów czasowych, którzy zostali zmuszeni do opuszczenia Ukrainy by uciec przed wojną.

Jak informowaliśmy, prezydent Wołodymyr Zełenski złożył wizytę w Stanach Zjednoczonych Ameryki, gdzie spotkał się z prezydentem USA Joe Bidenem i przemawiał w Kongresie.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-