Zełenski - i bez światła dobrze wiemy, gdzie strzelać i co zwalniać

Zełenski - i bez światła dobrze wiemy, gdzie strzelać i co zwalniać

wideo
Ukrinform
Rosyjscy terroryści postawili na blackouty, ponieważ są one ich ostatnią nadzieją. Chociaż oczywiste jest, że nawet bez światła dobrze wiemy, gdzie strzelać i co zwalniać.

Prezydent Wołodymyr Zełenski powiedział to w swoim wieczornym przesłaniu wideo, donosi Ukrinform.

Życzę wam zdrowia, drodzy Ukraińcy!

Melduję o dniu, który mija.

Po pierwsze złożyłem życzenia żołnierzom i dowódcom Wojsk Lądowych Sił Zbrojnych Ukrainy z okazji ich zawodowego święta. Dziś jest ich dzień. W Pałacu Maryjskim wręczyłem odznaczenia państwowe - ordery „Złotej Gwiazdy”, nagrody „Krzyż Zasługi Bojowej” i inne odznaczenia.

I to była emocjonalna ceremonia. Byli krewni Bohaterów, którzy oddali życie w walkach z najeźdźcami. Byli żołnierze, którzy wrócili na linię frontu. I był taki szczególny moment, kiedy wszyscy poczuliśmy, co nas łączy i jak bardzo wszyscy czekamy na nasze zwycięstwo.

Na pewno będzie zwycięstwo.

Drugim ważnym wydarzeniem dnia był udział w szczycie przywódców G7. Wielka siódemka. To już piąty taki szczyt w tym roku, w którym Ukraina uczestniczy iw pełni prezentuje swoje stanowisko. Dzisiaj właściwie nakreśliliśmy, co musimy zrobić w następnym roku.

Podziękowałem partnerom i wezwałem ich do kontynuowania pomocy Ukrainie w 2023 roku, tak jak w tym roku. Bardzo ważne jest, aby wszystkie elementy poparcia dla naszego państwa zostały zachowane i nie straciły rozpędu. Równie ważne jest podjęcie nowych kroków, które będą w stanie uprzedzić rosyjski terror.

Jednym z głównych takich kroków jest szczyt, który planujemy tej zimy. Szczyt w sprawie realizacji naszej formuły pokojowej. Bez względu na to, co zamierza zrobić agresor, kiedy świat jest naprawdę zjednoczony, to świat, a nie agresor, decyduje o rozwoju wydarzeń. To właśnie oferujemy wszystkim sumiennym stanom. Wszystkim, którzy cenią Kartę Narodów Zjednoczonych i sprawiedliwy pokój.

Po trzecie, przedstawiciele naszego państwa już pracują we Francji. Szef rządu, pierwsza dama Ukrainy i inni. Kluczowym zadaniem są dwie konferencje na temat odbudowy i stabilizacji Ukrainy, które odbędą się tej zimy. Odbędą się one jutro. A także - kierunek sił francuskich - zarówno państwowych, jak i biznesowych, wspólnot Francji - na konkretne projekty odbudowy Ukrainy. Energia, miasta, przedsiębiorstwa, szpitale... Teraz jest ważny czas we Francji dla naszego kraju, a jutro również wezmę udział w odpowiednich wydarzeniach.

I jeszcze inne niezwykle ważne rzeczy.

Dziś w obwodzie donieckim podczas rozminowywania zginęło trzech naszych pirotechników - pracowników Państwowej Służby Ukrainy ds. Sytuacji Nadzwyczajnych. Moje kondolencje dla bliskich... Lekarze walczą o życie jeszcze dwóch ich kolegów. Stało się to w miejscowości Konstantynówka w rejonie kramatorskim. To jedno z naszych terytoriów najbardziej zanieczyszczonych rosyjskimi minami i niewybuchami. Od 24 lutego pracownicy Państwowej Służby Ukrainy ds. Sytuacji Nadzwyczajnych usunęli ponad 300 tysięcy materiałów wybuchowych. Pirotechnicy Policji Krajowej unieszkodliwili ponad 180 000 takich przedmiotów. A rozminowywaniem zajmują się inne służby państwowe i wojsko.

I to jest jeden z najważniejszych obszarów naszej komunikacji z partnerami. Między innymi musimy zebrać maksimum globalnych możliwości, aby jak najszybciej przezwyciężyć rosyjski terror minowy. I jeszcze raz dziękuję wszystkim naszym partnerom, którzy pomagają. Dziękujemy wszystkim naszym bohaterskim pracownikom Państwowej Służby Ukrainy ds. Sytuacji Nadzwyczajnych, naszej policji i wojsku, którzy przeprowadzają rozminowywanie. Każda rozbrojona rosyjska mina, każdy odzyskany pocisk, każdy wykryty i rozbrojony rozstęp to uratowane życie naszego narodu.

Codziennie dodajemy Ukrainie nowe siły energetyczne. Po każdym rosyjskim ataku przywracamy system. Tak dużo jak to możliwe. Robimy wszystko, aby sprowadzić na Ukrainę jak najwięcej sprzętu, który może zrekompensować szkody wyrządzone przez trafienia rakietowe. I dziękuję wszystkim ukraińskim przedsiębiorcom, wolontariuszom, wszystkim naszym partnerom, którzy w tym pomagają.

Ale wszyscy powinniśmy mieć świadomość, że Rosja nie zrezygnowała ze swojej taktyki terroru. Brak masowych uderzeń rakietowych oznacza jedynie, że wróg się do nich przygotowuje i może uderzyć w każdej chwili. Choć oczywiste jest, że nawet bez światła dobrze wiemy, gdzie gdzie strzelać i co zwalniać, Rosja wciąż liczy na awarie w dostawie prądu. To ostatnia nadzieja terrorystów...

Tak więc, dopóki mają rakiety – a Rosja nadal je ma – proszę poważnie potraktować wszystkie ostrzeżenia ukraińskiego dowództwa wojskowego, naszych Sił Powietrznych i alarmów lotniczych. Na wszystkich poziomach musimy być przygotowani na wszelkie wrogie zamiary. I zrobimy wszystko, aby przetrwać tę zimę.

Dziękuję wszystkim, którzy pomagają Ukrainie!

Dziękujemy wszystkim, którzy pracują na nasze zwycięstwo!

Chwała wszystkim walczącym o niepodległość!

Wieczna pamięć każdemu Ukraińcowi, któremu ta wojna odebrała życie!

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-