Jesteśmy dumni, podziwiamy, dziękujemy - Zełenski złożył życzenia wojsku z okazji Dnia Sił Zbrojnych

Jesteśmy dumni, podziwiamy, dziękujemy - Zełenski złożył życzenia wojsku z okazji Dnia Sił Zbrojnych

wideo
Ukrinform
Prezydent Wołodymyr Zełenski złożył życzenia żołnierzom Sił Zbrojnych Ukrainy z okazji ich zawodowego święta i zapewnił, że jest dumny, podziwia i dziękuje każdemu członkowi Sił Zbrojnych.

Jak poinformował Ukrinform, odpowiednie życzenia znalazły się w telegramie głowy państwa.

„Nasze Siły Zbrojne bronią swojej ojczyzny, a to daje najsilniejszą możliwą motywację. Walczą o wolność, a to zawsze dodaje sił. Bronią prawdy, a więc przyszłości Ukrainy. Jesteśmy dumni, podziwiamy, dziękujemy. Każdemu! Z wielkim poważaniem Prezydent Ukrainy. Chwała Siłom Zbrojnym! Chwała Ukrainie!" - podkreślił Zełenski.

Jednocześnie w życzeniach dla Sił Zbrojnych Ukrainy opublikowanych na oficjalnej stronie głowy państwa podkreśla się, że armia ukraińska odważnie i bezinteresownie stanęła na drodze rosyjskiego agresora w najtrudniejszym dla Ukrainy czasie, a swoją odwagą, odpornością i profesjonalizmem złamała imperialne plany wroga i kosztem własnego życia i zdrowia nadal zdobywa wolność dla milionów Ukraińców - prawo do istnienia naszego państwa.

Prezydent podkreślił, że dziś żołnierze Sił Zbrojnych Ukrainy obchodzą święto zawodowe, tocząc zaciekłe walki z rosyjskim najeźdźcą na lądzie, w powietrzu i na morzu, twardo utrzymując swoje pozycje i wybijając wroga z ukraińskiej ziemi, wyzwalając Ukraińskie miasta i wsie.

„Naród ukraiński ufa wam i wierzy w waszą siłę i niezłomność. Wyrażam wdzięczność wszystkim żołnierzom Sił Zbrojnych Ukrainy za sumienne wypełnianie obowiązku wojskowego, odwagę, poświęcenie i niezwyciężony charakter, którym codziennie wykazujecie się w bitwach z rosyjskim agresorem” – zapewnił Zełenski.

Prezydent uczcił także pamięć bohaterów, którzy oddali życie za Ukrainę.

„Jestem przekonany, że Siły Zbrojne Ukrainy nadal będą niezawodnie bronić naszego państwa i będą przykładem poświęcenia i bohaterstwa. Życzę wszystkim zdrowia, siły ducha, stabilności w walce o niepodległość i integralność terytorialną Ukrainy i nowych zwycięstw. Chwała Siłom Zbrojnym Ukrainy Chwała! Ukrainie!" - dodał głowa państwa.

Jak poinformował Ukrinform, Dzień Sił Zbrojnych Ukrainy obchodzony jest 6 grudnia, w dniu uchwalenia ustawy „O Siłach Zbrojnych Ukrainy” w 1991 roku.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-