Tusk zapewnia, że wybory w Polsce nie wpłyną na poparcie dla Ukrainy

Tusk zapewnia, że wybory w Polsce nie wpłyną na poparcie dla Ukrainy

Ukrinform
Ukraina może liczyć na absolutne poparcie Polski w walce z rosyjską agresją, a zbliżające się wybory niczego w tej sprawie nie zmienią.

Donald Tusk, przewodniczący Rady Europejskiej w latach 2014-2019, powiedział to w przesłaniu wideo podczas Kijowskiego Forum Bezpieczeństwa, informuje korespondent Ukrinform.

„Będziemy mieć wybory. Wiem, że Putin i jego administracja liczą na to, że w Europie rządy i narody zaczną się kłócić, co przy cenach energii, kryzysie gospodarczym i zmęczeniu wojną doprowadzi do destabilizacji politycznej” – powiedział.

„Ale mogę państwa zapewnić, że my Polacy będziemy niezwykle konsekwentni we wspieraniu Ukrainy. Tak samo jest na arenie międzynarodowej” – podkreślił Tusk.

Były przewodniczący Rady Europejskiej wyraził przekonanie, że on i obecne władze w Polsce zrobią wszystko, aby świat nie znudził się tą wojną, aby Zachód, UE, wszyscy sąsiedzi konsekwentnie wspierali Ukrainę.

Tusk zaznaczył, że Polska doskonale rozumie, że Ukraina "potrzebuje amunicji, a nie oklasków, nowoczesnej broni, wszechstronnego wsparcia: politycznego, logistycznego, finansowego i wsparcia zbrojeniowego".

„Chcę zapewnić, że na Polskę można liczyć niezależnie od sytuacji i aż do zwycięstwa" - podsumował.

Jak informowaliśmy, 1 grudnia prezydent RP Andrzej Duda powiedział, że przyzwyczajenie świata do zbrodni i okrucieństw Rosji będzie oznaczało zwycięstwo „rosyjskiego pokoju”, na które nie można się zgodzić.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2023 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-