Zełenski i Fiala podpisali wspólną deklarację o członkostwie Ukrainy w NATO

Zełenski i Fiala podpisali wspólną deklarację o członkostwie Ukrainy w NATO

zdjęcie
Ukrinform
Sytuacja dotycząca rosyjskiej inwazji

Prezydent Wołodymyr Zełenski i premier Czech Petr Fiala podpisali wspólną deklarację w sprawie euroatlantyckiej perspektywy Ukrainy.

Ceremonia podpisania odbyła się w Pałacu Maryjskim po rozmowach Zełenskiego z Fialą w Kijowie, relacjonuje korespondent Ukrinformu.

„Dzisiaj podpisano kilka ważnych dokumentów. Chciałbym szczególnie zwrócić uwagę na naszą wspólną deklarację w sprawie członkostwa Ukrainy w NATO. Jest to pierwszy taki dokument, który przyjmujemy w celu przyspieszenia naszej integracji euroatlantyckiej. Tą deklaracją potwierdziliśmy, że wzmocnimy współpracę w celu zapewnienia standardów NATO na Ukrainie. Czechy potwierdziły, że wspierają nasz kraj w tym, byśmy się stali pełnoprawnym członkiem Sojuszu, gdy tylko pozwolą na to warunki” – powiedział Zełenski.

Dodał, że Ukraina będzie pracować, aby takie wspólne deklaracje zostały przyjęte z innymi państwami NATO.

Głowa państwa podziękowała Republice Czeskiej za liderstwo w tej sprawie.

„To przybliża Ukrainę i całą Europę do długoterminowego pokoju i bezpieczeństwa” – przekonuje prezydent.

Jak informowaliśmy, 31 października premier Czech Petr Fiala wraz z delegacją czeskiego rządu przebywał z roboczą wizytą na Ukrainie.

30 września prezydent Wołodymyr Zełenski, przewodniczący Rady Najwyższej Rusłan Stefanczuk i premier Denys Szmyhal podpisali wniosek Ukrainy o przyspieszone członkostwo w NATO.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-