rosja z pewnością nie jest „drugą armią świata” - Reznikow

rosja z pewnością nie jest „drugą armią świata” - Reznikow

Ukrinform
Sytuacja dotycząca rosyjskiej inwazji

Pomimo tego, że rosjanie wciąż mają w swoich magazynach całkiem sporo zapasów, armia rosyjska zdecydowanie nie jest już „drugą armią świata”.

Ukraiński minister obrony Ołeksij Reznikow powiedział to w wywiadzie dla „Głosu Ameryki”, donosi Ukrinform.

„To zdecydowanie nie jest„ druga armia świata ”. Tak, jest ich (rosjan – przyp. red.) dużo. Mają dużo zasobów w magazynach i arsenałach. Ale nawet ten zasób jest już stary. Przywożą nawet czołgi T-62 na Ukrainę” – powiedział.

Reznikow dodał, że obecnie rosja zgromadziła około 115 gotowych do walki taktycznych grup batalionowych, z których 105 jest faktycznie wykorzystywanych i przywracane są im zdolności bojowe.

„Łącznie to na pewno w wymiarze wojskowym do 135 tys. osób. Ale trzeba jeszcze raz powtórzyć, że to już jest koktajl. Są najemnicy i pseudo-zmobilizowani, zmobilizowani studenci z tymczasowo okupowanych terytoriów w ORDŁO i Gwardii Narodowej, i kogo tam tylko nie ma. Plus, w tym zawodowe wojsko”, powiedział minister.

Podkreślił, że planem ukraińskim jest całkowite wyzwolenie z okupowanych przez federację rosyjską terytoriów ukraińskich i dostęp do granic uznanych międzynarodowo od 1991 roku.

„Nie z 2014 lub 2015 r., ani z 24 lutego 2022 r. Ostateczną historią jest zwycięstwo Ukrainy i przywrócenie terytoriów w granicach z 1991 roku”,  powiedział.

24 lutego Federacja Rosyjska rozpoczęła nowy etap wojny z Ukrainą – inwazję na pełną skalę. Rosyjscy najeźdźcy ostrzeliwują i bombardują miasta i wsie na Ukrainie, zabijając cywilów.

prs


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2022 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-