Akcesja Ukrainy do UE - Zełeński, Stefanczuk i Szmyhal podpisali w Radzie wspólne oświadczenie

Akcesja Ukrainy do UE - Zełeński, Stefanczuk i Szmyhal podpisali w Radzie wspólne oświadczenie

zdjęcie
Ukrinform
Sytuacja dotycząca rosyjskiej inwazji

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski, przy aplauzie w Radzie Najwyższej, podpisał z Radą Najwyższą i rządem wspólne Oświadczenie o osiągnięciu pełnego członkostwa w Unii Europejskiej, donosi korespondent Ukrinform.

Według głowy państwa podpisanie tego Oświadczenia ma to samo znaczenie, co podpisanie wniosku o przystąpienie do UE.

„Szliśmy do zostania kandydatem 115 dni, a nasza droga do członkostwa nie powinna zająć dziesięcioleci. Musimy tam dotrzeć jak najszybciej. To zależy od nas. Musimy idealnie wykonać naszą część pracy, aby dać naszym przyjaciołom w UE możliwość równie szybkiego i skonsolidowanego podjęcia dla nas kolejnej historycznej decyzji” – powiedział Zełenski.

Oświadczenie podpisali również przewodniczący Rady Najwyższej i premier.

Jak informowaliśmy, 23 czerwca szefowie państw i rządów Unii Europejskiej podjęli decyzję o przyznaniu Ukrainie statusu kraju kandydującego do członkostwa w UE.

Przewodniczący Rady Najwyższej Rusłan Stefanczuk stwierdził wówczas, że Rada musi przyjąć około stu ustaw o integracji europejskiej. Dzień wcześniej, 30 czerwca, marszałek zapowiedział, że Rada Najwyższa rozpatrzy projekty ustaw o integracji europejskiej na najbliższej sesji plenarnej.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-