Prezydent Indonezji wezwał do zrobienia wszystkiego, co możliwe, aby odblokować eksport zboża z Ukrainy

Prezydent Indonezji wezwał do zrobienia wszystkiego, co możliwe, aby odblokować eksport zboża z Ukrainy

wideo
Ukrinform
Sytuacja dotycząca rosyjskiej inwazji

Prezydent Indonezji Joko Widodo wezwał do wszystkiego, co możliwe, aby odblokować eksport ukraińskiego zboża z gwarancjami bezpieczeństwa dla wszystkich zainteresowanych stron.

Oświadczył to po negocjacjach z prezydentem Wołodymyrem Zełenskim w Kijowie, informuje korespondent Ukrinformu.

„Przekazałem prezydentowi Zełenskiemu, że Ukraina jest bardzo ważna w światowym bezpieczeństwie żywnościowym, więc należy zrobić wszystko, aby zapewnić niezakłócony eksport zboża z Ukrainy i gwarancje bezpieczeństwa wszystkich zainteresowanych, aby zapewnić eksport przez ukraińskie porty morskie” – powiedział Joko Widodo.

Dodał, że popiera wysiłki ONZ zmierzające do odblokowania eksportu ukraińskiej żywności.

Jak donosi Ukrinform, prezydent Indonezji Joko Widodo przybył do Kijowa rankiem 29 czerwca. Podczas wizyty odwiedził Irpień, aby zobaczyć zniszczenia spowodowane przez wojska rosyjskie i spotkał się z ukraińskim przywódcą.

30 czerwca, prezydent Indonezji odwiedzi Moskwę, gdzie spotka się z Putinem.

W wyniku działań wojennych i blokady ukraińskich portów morskich na Ukrainie zablokowano ponad 20 mln ton zboża przeznaczonego na eksport w ramach Światowego Programu Żywnościowego ONZ.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-