Bruksela jest gospodarzem szczytu, na którym rozpatrzą przyznanie  Ukrainie statusu kandydata do UE

Bruksela jest gospodarzem szczytu, na którym rozpatrzą przyznanie Ukrainie statusu kandydata do UE

Ukrinform
Sytuacja dotycząca rosyjskiej inwazji

Dziś w Brukseli rozpoczyna się dwudniowy szczyt szefów państw i rządów krajów UE, którego kluczowymi tematami będą rosyjska agresja oraz przyznanie Ukrainie i Mołdawii statusu kandydatów do członkostwa w UE.

Według Ukrinformu zostało to poinformowane na stronie internetowej Rady Europejskiej.

Dokument mówi, że przywódcy UE będą rozmawiać o ostatnich wydarzeniach związanych z rosyjską wojną z Ukrainą, w tym o jej wpływie na światowy kryzys bezpieczeństwa żywnościowego. Omówią również dalsze wsparcie Unii Europejskiej dla Ukrainy, obejmujące pomoc gospodarczą, wojskową, polityczną i humanitarną.

Odrębną kwestią przywódcy krajów UE będą rozważać zgłoszenie Ukrainy, Mołdawii i Gruzji do członkostwa w UE. Ujawniony komunikat przypomina, że ​​Ukraina złożyła wniosek o członkostwo w UE 28 lutego 2022 roku, a Gruzja i Mołdawia zrobiły taki krok 3 marca 2022 roku. Komisja Europejska wydała swoją oficjalną opinię w sprawie wniosku wszystkich trzech krajów 17 czerwca 2022 r.

Przed rozpoczęciem szczytu przywódcy UE odbędą nieformalne spotkanie z przywódcami politycznymi krajów Bałkanów Zachodnich i omówią z nimi w szczególności perspektywy integracji europejskiej regionu.

prs


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2022 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-