Prezydent PACE zaapelował, aby nie przyzwyczajać się do wojny na Ukrainie

Prezydent PACE zaapelował, aby nie przyzwyczajać się do wojny na Ukrainie

Ukrinform
Sytuacja dotycząca rosyjskiej inwazji

Przewodniczący Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy Tiny Cox wezwał parlamentarzystów, aby nie przyzwyczajali się do wojny na Ukrainie i nadal robili wszystko, aby zakończyć cierpienia narodu ukraińskiego.

Oświadczył to w swoim przemówieniu otwierającym sesję letnią PACE, donosi Ukrinform.

Na początku spotkania Cox zaapelował o minutę ciszy dla wszystkich ofiar wojny na Ukrainie.

„Ta straszna wojna nie może stać się dla nas normą, musimy oprzeć się pokusie przyzwyczajenia się do niej” – powiedział.

Jednocześnie prezydent PACE ponownie wezwał władze rosyjskie i wszystkich obywateli Federacji Rosyjskiej do natychmiastowego zakończenia agresywnej wojny przeciwko Ukrainie. „Nie ma powodu, aby kontynuować tę wojnę, która nigdy nie powinna zostać rozpoczęta” – powiedział Cox.

Podkreślił potrzebę podjęcia działań w celu uniknięcia przyszłych wojen na naszym kontynencie.

„System wielostronny, który istnieje w Europie, nie był w stanie zapobiec agresywnej wojnie przeciwko Ukrainie. (…) Teraz musimy zadać sobie pytanie, co poszło nie tak i jak wzmocnić naszą wielostronną architekturę, przywracając ją skutecznie i trwale” – powiedział prezes PACE.

Zauważył również, że teraz „mamy wyjątkowy bodziec do przywracania i ulepszania tej architektury”. „Wojna zjednoczyła narody Europy i teraz możemy zrobić to, co przed tą wojną wydawało się niemożliwe” – powiedział Cox.

Jak informował Ukrinform, letnia sesja PACE rozpoczęła się w Strasburgu 20 czerwca i potrwa tydzień.

prs


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2022 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-