Andrzej Duda rozpoczął przemówienie w Radzie Najwyższej. Powitano go brawami

Andrzej Duda rozpoczął przemówienie w Radzie Najwyższej. Powitano go brawami

wideo
Ukrinform
Sytuacja dotycząca rosyjskiej inwazji

Prezydent RP Andrzej Duda rozpoczął przemówienie w Radzie Najwyższej – został przyjęty owacją na stojąco.

Poinformował o tym Ukrinform.

Prezydent RP wygłasza przemówienie w Radzie Najwyższej Ukrainy jako pierwsza głowa obcego państwa od początku wojny (od 24 lutego – przyp. red.).

„W swoim przemówieniu (w Radzie Najwyższej – red.) prezydent niewątpliwie wspomni polsko-ukraińską historię, ale przede wszystkim uczci pamięć tych, którzy bronią Ukrainy, bronią Europy” – powiedział przewodniczący Zagranicznego Biura Politycznego Prezydenta RP powiedział w komentarzu dla PAP Jakub Kumoch.

Dziś prezydent RP Andrzej Duda spotka się z Wołodymyrem Zełenskim, odbędą się także negocjacje między delegacjami obu krajów.

Przypomnijmy, że ostatni raz Duda odwiedził Ukrainę w połowie kwietnia. Wraz z prezydentami Litwy, Łotwy i Estonii odwiedził wyzwolone od rosyjskiego zaborcy Buczę, Irpiń i Borodiankę.

prs


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2022 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-