Senat USA uchwalił ustawę o 40 miliardach dolarów na wsparcie Ukrainy

Senat USA uchwalił ustawę o 40 miliardach dolarów na wsparcie Ukrainy

zdjęcie
Ukrinform
Sytuacja dotycząca rosyjskiej inwazji

Senat Kongresu USA – po Izbie Reprezentantów – uchwalił projekt ustawy H.R.7691 O przyznaniu Ukrainie dodatkowych środków na 2022 r., która przewiduje ponad 40 mld USD wsparcia w odpowiedzi na agresję federacji rosyjskiej na Ukrainę .

Głosowanie w izbie wyższej odbyło się w czwartek, donosi korespondent Ukrinformu.

Dokument poparło 86 ustawodawców, sprzeciwiło się 11 senatorów.

Według najnowszej wersji projekt przewiduje uwolnienie 40,1 miliarda dolarów z budżetu USA w roku podatkowym 2022 w celu zapewnienia „środków odwetowych za rosyjską inwazję na Ukrainę”. Finansowanie będzie pochodzić z funduszy Departamentu Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych, Pentagonu, Komisji Regulacji Jądrowych, Departamentu Zdrowia i Opieki Społecznej, Departamentu Stanu USAID, Departamentu Rolnictwa Stanów Zjednoczonych oraz Departamentu Skarbu Stanów Zjednoczonych.

Projekt przewiduje m.in. alokację środków na broń i sprzęt, pomoc dla uchodźców ukraińskich, wsparcie regulacyjne i techniczne w kwestiach energetyki jądrowej, awaryjne wsparcie żywnościowe oraz pomoc gospodarczą dla Ukrainy. Ponadto przeznaczane są środki na prowadzenie dochodzeń i dokumentowanie zbrodni wojennych, a także identyfikację i konfiskatę mienia osób biorących udział w rosyjskiej inwazji na Ukrainę.

Jak donosi Ukrinform, 28 kwietnia prezydent USA Joe Biden wysłał do Kongresu propozycję zatwierdzenia nowego pakietu w odpowiedzi na rosyjską agresję, który przewidywał przeznaczenie 33 miliardów dolarów na wsparcie Ukrainy. W trakcie prac nad dokumentem ustawodawcy zaoferowali Ukrainie dodatkowe kilka miliardów pomocy żywnościowej i sprzętu wojskowego.

Dnia 10 maja Izba Reprezentantów Kongresu USA zatwierdziła projekt ustawy H.R.7691.

Aby dokument wszedł w życie, musi zostać podpisany przez Prezydenta Stanów Zjednoczonych.

prs


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2022 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-