Negocjacje z federacją rosyjską komplikują się z każdym dniem, bo dowiadujemy się o nowych okrucieństwach rosjan - Zełenski

Negocjacje z federacją rosyjską komplikują się z każdym dniem, bo dowiadujemy się o nowych okrucieństwach rosjan - Zełenski

Ukrinform
Sytuacja dotycząca rosyjskiej inwazji

Negocjacje między Ukrainą a federacją rosyjską z dnia na dzień stają się coraz bardziej skomplikowane ze względu na ujawnienie nowych okrucieństw przez wojska rosyjskie na odkupionych terytoriach ukraińskich.

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski powiedział to w wywiadzie dla włoskiej stacji telewizyjnej Rai 1 dla projektu Porta a Porta, donosi korespondent Ukrinformu.

„Jeśli chodzi o kwestię negocjacji z federacją rosyjską, to z każdym dniem staje się ona bardziej skomplikowana. Myślę, że tak, bo na co dzień wyludniane są małe miasteczka, w których nasi ludzie mieszkają lub mieszkali, niestety muszę stwierdzić, że żyły, bo wiele osób opuściło swoje domy, a wiele osób zostało zabitych. Wyzwalamy miasta i widzimy ślady zastraszania, tortur, ostrzału, zniszczenia pozostawione przez rosyjskie wojsko. Dlatego komplikują się momenty możliwości negocjacji”  – powiedział szef ukraińskiego państwa.

Zełenski zauważył również, że społeczeństwo ukraińskie było nastawione na negocjowanie pokoju z rosją podczas ośmioletniej wojny we wschodniej Ukrainie, ale po inwazji rosyjskiej na pełną skalę nastroje Ukraińców uległy zmianie. „Teraz społeczeństwo nie jest na to pozytywnie nastawione” – dodał.

Jak informowaliśmy, negocjacje między Ukrainą a federacją rosyjską faktycznie trwają od początku wojny do dnia dzisiejszego.

Ostatnie bezpośrednie spotkanie delegacji ukraińskiej i rosyjskiej odbyło się 29 marca w Stambule. Delegacja ukraińska przedstawiła szereg propozycji zakończenia wojny, w tym podpisanie międzynarodowego traktatu o gwarancjach bezpieczeństwa dla Ukrainy.

16 kwietnia prezydent Wołodymyr Zełenski powiedział, że ostateczny dokument o zakończeniu wojny rozpętany przez rosję przeciwko Ukrainie może składać się z dwóch części – umowy o gwarancjach bezpieczeństwa dla Ukrainy oraz odrębnej umowy dwustronnej między Ukrainą a federacją rosyjską.

prs


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2022 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-