Międzynarodowi darczyńcy zebrali w Warszawie 6,5 miliarda dolarów dla Ukrainy

Międzynarodowi darczyńcy zebrali w Warszawie 6,5 miliarda dolarów dla Ukrainy

Ukrinform
Sytuacja dotycząca rosyjskiej inwazji

Na Konferencji Darczyńców w Warszawie zebrano 6,5 miliarda dolarów na pomoc Ukrainie.

Premier RP Mateusz Morawiecki powiedział o tym podczas ogłoszenia wyników konferencji na temat zadeklarowanych środków na Ukrainę od rządów państw obcych, organizacji międzynarodowych i prywatnych korporacji - informuje korespondent Ukrinform.

„Właśnie otrzymałem ostateczną kwotę i z radością ogłaszam, że wspólnie zebraliśmy 6,5 miliarda dolarów” – powiedział polski premier ku aplauzowi obecnych na konferencji.

Zachęcał do dalszego wspierania Ukrainy i ukraińskich bohaterów, którzy teraz stoją na straży całej Europy.

Jak informował Ukrinform, wczoraj w Warszawie odbyła się konferencja darczyńców na rzecz Ukrainy. Wydarzenie zostało zainicjowane przez premierów Polski i Szwecji Mateusza Morawieckiego i Magdalenę Andersson. Celem konferencji jest zebranie funduszy na rosnące potrzeby humanitarne Ukrainy. Polska i Szwecja chcą w ten sposób zachęcić swoich partnerów do wspólnego reagowania na trudną sytuację humanitarną na Ukrainie. Partnerami wydarzenia są przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen oraz przewodniczący Rady Europejskiej Charles Michel.

Jak informowaliśmy, 24 lutego 2022 r. rosja rozpoczęła bezpośrednią inwazję na Ukrainę i kontynuowała agresję militarną, która rozpoczęła się w 2014 r. Wojska rosyjskie dokonują masowych bombardowań i ostrzeliwania pokojowych ukraińskich miast i wsi oraz rozpętały masowy terror przeciwko ludności cywilnej na tymczasowo okupowanych terytoriach. Siły Zbrojne Ukrainy i Wojska Obrony Terytorialnej zaciekle stawiają opór rosyjskim najeźdźcom i zadają im ciężkie straty. Do walki z agresorem powstał cały naród ukraiński.

prs


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2022 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-