Ukraina wprowadza stan wojenny – Zełenski

Ukraina wprowadza stan wojenny – Zełenski

wideo
Ukrinform
Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski zwrócił się do Ukraińców i zapowiedział wprowadzenie stanu wojennego na całej Ukrainie.

Jest to zapisane w przemówieniu prezydenta na jego oficjalnej stronie na Facebooku

„Dzisiaj prezydent Putin zapowiedział specjalną operację wojskową w Donbasie. Rosja przeprowadziła uderzenia po naszej infrastrukturze wojskowej oraz na naszych pogranicznikach i oddziałach granicznych. W wielu miastach Ukrainy słychać było wybuchy. Na wszystkich terytoriach naszego państwa wprowadzamy stan wojenny. Przed chwilą rozmawiałem z Prezydentem Bidenem. Stany Zjednoczone już zaczęły mobilizować międzynarodowe wsparcie. Dziś potrzebujemy spokoju od każdego z was. Zostańcie w domu, jeśli to możliwe. My pracujemy, armia pracuje, cały sektor bezpieczeństwa Ukrainy pracuje. Ja, Rada Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony, Gabinet Ministrów Ukrainy, będę z wami w stałym kontakcie” – powiedział szef państwa.

Zełenski zaznaczył, że wkrótce ponownie skontaktuje się z obywatelami Ukrainy.

Jak poinformował Ukrinform, szef państwa agresora Putin zapowiedział rozpoczęcie specjalnej operacji wojskowej w Donbasie.

Minister spraw zagranicznych Dmytro Kuleba powiedział, że Putin rozpoczął wojnę na pełną skalę z Ukrainą.

Wcześniej, 24 lutego, Anton Geraszczenko, doradca ministra spraw wewnętrznych, powiedział, że Rosja przeprowadziła ataki rakietowe na wojskowe centra kontroli, lotniska i składy wojskowe w Kijowie, Charkowie i Dnieprze.


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-