Zełenski zwrócił się do Ukraińców - Nasze państwo jest dziś silniejsze niż kiedykolwiek

Zełenski zwrócił się do Ukraińców - Nasze państwo jest dziś silniejsze niż kiedykolwiek

wideo
Ukrinform
Prezydent Wołodymyr Zełenski zapewnił Ukraińców, że Ukraina jest silniejsza niż kiedykolwiek.

Powiedział to w wideo, donosi Ukrinform.

„Wielcy ludzie wielkiego kraju! Nasze państwo stoi przed poważnymi wyzwaniami zewnętrznymi i wewnętrznymi, które wymagają ode mnie i każdego z nas odpowiedzialności, pewności siebie i konkretu. Przeraża nas wielka wojna i po raz kolejny wyznaczono datę inwazji wojskowej. To nie pierwszy raz. Ale nasze państwo jest dziś silniejsze niż kiedykolwiek” - powiedział prezydent.

Zełenski zauważył, że Ukraina jest obecnie „systematycznie w stanie wojny” na wszystkich frontach.

W szczególności, według niego, na froncie wojskowym - zwiększono kontyngent wokół naszych granic, na froncie dyplomatycznym próbują pozbawić nas prawa do decydowania o polityce zagranicznej, na froncie energetycznym – ograniczono dostawy gazu, energię elektrycznej i węgla, na informacyjnym starają się zasiać panikę wśród obywateli Ukrainy i inwestorów za pośrednictwem mediów.”

Jednocześnie szef państwa podkreślił, że nie jest to pierwsze zagrożenie, przed którym stoi „silny naród ukraiński”.

„Dzisiaj wyraźnie rozumiemy wszystkie wyzwania, przed którymi stoimy i co z nimi zrobić, jesteśmy pewni siebie, ale nie pewni w sobie, rozumiemy wszystkie zagrożenia” – powiedział Zełenski.

Przypomnijmy, 10 lutego Rosja i Białoruś rozpoczęły w pobliżu granicy z Ukrainą wspólne ćwiczenia wojskowe na dużą skalę.

Ponadto Moskwa kontynuuje destrukcyjne działania w regionie Morza Azowskiego i Morza Czarnego, ogłaszając na okres od 13 do 19 lutego duże obszary Morza Azowskiego i Czarnego niebezpiecznymi dla żeglugi w związku z ćwiczeniami rakietowymi i artyleryjskimi.

Według wywiadu Rosja nadal zwiększa liczbę taktycznych grup wojskowych na granicach Ukrainy.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-