Johnson nagrał wideo po wizycie w Kijowie

Johnson nagrał wideo po wizycie w Kijowie

wideo
Ukrinform
Premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson nagrał wideo wspierające Ukrainę po wizycie w Kijowie.

Poinformował o tym Ukrinform w odniesieniu do Twittera.

Film pokazuje momenty wizyty Borisa Johnsona w Kijowie, w szczególności jego rozmowy z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim oraz wizytę w soborze św. Zofii po ich spotkaniu.

„To bardzo ważne dla świata, dla Ukrainy, a przede wszystkim dla Rosji, aby nie było nowej inwazji, aby prezydent Putin nie popełnił tego katastrofalnego błędu” – powiedział Johnson w nagraniu.

Przypomniał też, że Wielka Brytania udziela Ukrainie wsparcia gospodarczego, dostarcza broni obronnej i pracuje z sojusznikami nad nowymi sankcjami, które wejdą w życie natychmiast, jeśli rosyjscy żołnierze dokonają inwazji na Ukrainę.

Jak informował Ukrinform, 1 lutego z wizytą do Kijowa przybył premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson.

Po rozmowach prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski i premier Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej Borys Johnson wydali wspólne oświadczenie.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-