Prawie 30 ciężarówek - pomoc humanitarna z Polski dotarła do Kijowa

Prawie 30 ciężarówek - pomoc humanitarna z Polski dotarła do Kijowa

zdjęcie
Ukrinform
Do Kijowa przybyło około 280 ton pomocy humanitarnej od Rządu RP.

Jak donosi korespondent Ukrinformu, pomoc humanitarna została wysłana na Ukrainę z punktu kontrolnego na granicy Dorohusk-Jagodzin rankiem 31 stycznia.

Wsparcie to zostało zorganizowane przez polski rząd specjalnie na prośbę strony ukraińskiej.

Ładunek został dostarczony do Kijowa w konwoju 29 ciężarówek w asyście pracowników Państwowej Służby Ukrainy ds. Nadzwyczajnych Sytuacji (DSNS), a 1 lutego, ładunek dotarł do Kijowa.

„1 lutego polscy ratownicy dostarczyli do Kijowa ładunek, który Ukraina otrzymała od RP. Sprzęt do zwalczania koronawirusa oraz środki medyczne trafiają do Państwowego Pogotowia Ratunkowego i będą wykorzystywane na potrzeby ludności w całym kraju ”- czytamy w oświadczeniu.

W ten sposób Polska przekazała Ukrainie środki medyczne, łóżka polowe, koce i pościel. Ukraina otrzymała również 2 mln masek do ochrony przed COVID-19.

W liście do DSNS strona polska wyraziła nadzieję, że wsparcie to pomoże obywatelom Ukrainy w obecnej sytuacji kryzysowej, a także w toczącej się walce z koronawirusem.

Przypomnijmy, podczas konferencji prasowej w Warszawie 31 stycznia szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego Paweł Soloch powiedział, że Polska zdecydowała się przekazać stronie ukraińskiej amunicję defensywną do ochrony, a nie do działań ofensywnych.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2023 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-