Prawie 30 ciężarówek - pomoc humanitarna z Polski dotarła do Kijowa

Prawie 30 ciężarówek - pomoc humanitarna z Polski dotarła do Kijowa

zdjęcie
Ukrinform
Do Kijowa przybyło około 280 ton pomocy humanitarnej od Rządu RP.

Jak donosi korespondent Ukrinformu, pomoc humanitarna została wysłana na Ukrainę z punktu kontrolnego na granicy Dorohusk-Jagodzin rankiem 31 stycznia.

Wsparcie to zostało zorganizowane przez polski rząd specjalnie na prośbę strony ukraińskiej.

Ładunek został dostarczony do Kijowa w konwoju 29 ciężarówek w asyście pracowników Państwowej Służby Ukrainy ds. Nadzwyczajnych Sytuacji (DSNS), a 1 lutego, ładunek dotarł do Kijowa.

„1 lutego polscy ratownicy dostarczyli do Kijowa ładunek, który Ukraina otrzymała od RP. Sprzęt do zwalczania koronawirusa oraz środki medyczne trafiają do Państwowego Pogotowia Ratunkowego i będą wykorzystywane na potrzeby ludności w całym kraju ”- czytamy w oświadczeniu.

W ten sposób Polska przekazała Ukrainie środki medyczne, łóżka polowe, koce i pościel. Ukraina otrzymała również 2 mln masek do ochrony przed COVID-19.

W liście do DSNS strona polska wyraziła nadzieję, że wsparcie to pomoże obywatelom Ukrainy w obecnej sytuacji kryzysowej, a także w toczącej się walce z koronawirusem.

Przypomnijmy, podczas konferencji prasowej w Warszawie 31 stycznia szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego Paweł Soloch powiedział, że Polska zdecydowała się przekazać stronie ukraińskiej amunicję defensywną do ochrony, a nie do działań ofensywnych.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-