Markarowa - Nie ma sprzeczności między Kijowem a Waszyngtonem

Markarowa - Nie ma sprzeczności między Kijowem a Waszyngtonem

wideo
Ukrinform
Stosunki między Ukrainą a Stanami Zjednoczonymi są obecnie na najwyższym poziomie od 30 lat niepodległości Ukrainy – powiedziała ambasador Ukrainy w Stanach Zjednoczonych Oksana Markarowa w CBS.

Zaprzeczyła również doniesieniom mediów, że istnieją różnice między władzami ukraińskimi i amerykańskimi w kwestii groźby rosyjskiej inwazji na Ukrainę – donosi Ukrinform.

„Nie ma sprzeczności. Możemy dyskutować, możemy mieć różnice zdań, ale Stany Zjednoczone są naszym strategicznym partnerem i, powiedziałabym nawet, naszym strategicznym przyjacielem numer jeden” – powiedziała.

Jednocześnie Markarowa zauważyła, że obecnie stosunki między Kijowem a Waszyngtonem są na najwyższym poziomie od 30 lat niepodległości Ukrainy.

Przypomnijmy, po ostatniej rozmowie telefonicznej prezydenta Ukrainy Władimira Zełenskiego z amerykańskim przywódcą Joe Bidenem szereg środków masowego przekazu pisało o sporze między rozmówcami.

Wcześniej Biały Dom zaprzeczył doniesieniom mediów, powołując się na rozmowę prezydenta USA Bidena z prezydentem Zełenskim, w której przywódca USA miał mówić o „nieuchronności” ataku Moskwy.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-