Putin może użyć Janukowycza do „zalegalizowania” inwazji – Harmasz

Putin może użyć Janukowycza do „zalegalizowania” inwazji – Harmasz

wideo
Ukrinform
Pozbawiony przez Radę Najwyższą Ukrainy tytułu prezydenta Wiktor Janukowycz, może zostać wykorzystany przez Rosję do zalegalizowania ewentualnej inwazji militarnej na Ukrainę – powiedział Ukrinform dla „Radio Swoboda” Serhij Harmasz, uczestnik mińskich rozmów.

„Myślę, że Wiktor Janukowycz posłuży Putinowi do wysłania (znowu, już to było) takiej „prośby”, żeby wszedł. A z prawnego punktu widzenia Putin będzie miał takie podstawy. Ale stanie się tak, jeśli nasz sąd całkowicie oszaleje i przywróci Janukowycza do władzy” - powiedział Harmasz.

Przypomnijmy, Wiktor Janukowycz po ucieczce do Rosji wielokrotnie twierdził, że został bezprawnie usunięty z prezydentury w 2014 roku. Najwyższe kierownictwo Rosji nalega na to. W szczególności na konferencji prasowej 23 grudnia ubiegłego roku prezydent Władimir Putin po raz kolejny nazwał wydarzenia Majdanu 2014 na Ukrainie „zamachem stanu”.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-