Polski premier nazywa odmowę przekazania broni Ukrainie przez Niemcy „wielkim rozczarowaniem

Polski premier nazywa odmowę przekazania broni Ukrainie przez Niemcy „wielkim rozczarowaniem"

Ukrinform
„Inwestycje” Putina w polityków i lobbystów na Zachodzie przynoszą efekty.

Odmowa Berlina dostarczenia Kijowowi broni do obrony przed agresorem jest „wielkim rozczarowaniem” - napisał Premier Polski Mateusz Morawiecki we wtorek na Facebooku, informuje Ukrinform.

„Z niepokojem obserwujemy sytuację na Ukrainie i reakcję naszych niemieckich sąsiadów w świetle zagrożenia ze strony Rosji. Wielkim rozczarowaniem jest w szczególności zawieszenie przez Niemcy zgody na dostarczanie broni z Estonii do kraju, który przygotowuje się do obrony przed agresorem” – napisał Morawiecki.

Według niego realizowany jest czarny scenariusz, przed którym Polska od dawna przestrzegała: „budowa Nord Stream 2, rosyjski szantaż gazowy, miliardy” zainwestowane przez Putina w byłych polityków i lobbystów, dają mu narzędzia do terroryzowania innych krajów europejskich. "

Morawiecki podkreślił, że Polska od wielu lat mocno wspiera drogę Ukrainy do integracji z Europą i Zachodem.

„Konsekwentnie sprzeciwiamy się kolejnym aktom agresji ze strony Rosji, w tym bezprawnemu zajęciu Krymu. Nasz głos jest teraz po stronie naszych sąsiadów z Kijowa. Jesteśmy po stronie ukraińskiej wolności, demokracji, bezpieczeństwa i prawa Ukraińców do samodzielnego decydowania o losie swojego narodu „– podkreślił szef polskiego rządu.

Dodał, że interesy gospodarcze i energetyczne nie mogą być traktowane jako pretekst do agresji na Ukrainę.

Przypomnimy, Niemcy odrzuciły prośbę Estonii o dostarczenie Ukrainie broni niemieckiego pochodzenia. Chodziło o przekazanie 122-mm haubic produkowanych w NRD.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2023 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-