Większość Polaków jest za wsparciem Ukrainy w przypadku rosyjskiej inwazji

Większość Polaków jest za wsparciem Ukrainy w przypadku rosyjskiej inwazji

Ukrinform
Dwie trzecie Polaków opowiada się za wsparciem Ukrainy w przypadku inwazji wojsk rosyjskich.

Wynika to z badania przeprowadzonego przez United Surveys dla Dziennika Gazety Prawnej i RMF FM, donosi Ukrinform.

Odnotowuje się, że najbardziej sympatyzujący z Kijowem są zwolennicy opozycyjnych sił lewicowo-liberalnych: Koalicji Obywatelskiej (78%) i Lewicy (86%). Wśród zwolenników rządzącej w Polsce prawicowej konserwatywnej partii Prawo i Sprawiedliwość (PiS) 65% respondentów popiera Ukrainę.

Jak wynika z badania, im starsi respondenci, tym aktywniej wspierają pomoc dla Ukrainy.

Na pytanie, jaki rodzaj wsparcia ze strony Polski byłby najbardziej optymalny, większość wskazywała na działania dyplomatyczne Warszawy (42,4%), transfery broni (41%), pomoc gospodarczą (39%).

Jednocześnie w Polsce nie ma znaczącego poparcia dla ewentualnego przyjmowania uchodźców z Ukrainy. Tylko 26% popiera przyjmowanie uchodźców w razie potrzeby. Jeszcze mniej polskich respondentów popiera wysłanie polskich wojsk na Ukrainę: popiera je tylko 15% badanych.

Przypomnijmy, Polska aktywnie wspiera integralność Ukrainy i potępia agresywne działania Rosji.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2022 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-