„Nie bójcie się Internetu. Niech Internet się nas boi” - Zełenski zwrócił się do Ukraińców

„Nie bójcie się Internetu. Niech Internet się nas boi” - Zełenski zwrócił się do Ukraińców

wideo
Ukrinform
Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski wezwał obywateli do krytycznego, logicznego i pozytywnego myślenia podczas czytania nowości.

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski powiedział o tym w nagraniu wideo do rodaków, donosi korespondent Ukrinformu.

„Nie bójcie się Internetu. Niech Internet się nas boi. Co może go przestraszyć? Zdrowe, krytyczne, logiczne i pozytywne myślenie. I czego byście przez cały ten dzień nie przeczytali, nie zobaczyli, czy usłyszeli, skończcie go ze świadomością najważniejszego: w trybie 24 na 7 robimy i zrobimy wszystko, aby Wam było spokojnie i ciepło, i żebyście byli wszyscy zdrowi" - powiedział Zełenski.

Zauważył, że ludzie codziennie czytają, słyszą i oglądają dziesiątki, a nawet setki wiadomości. Nie wszystkie z nich mają naprawdę uczciwy cel, a niektóre to tylko plotki, niektóre - wręcz fejki.

„A niektóre, bez zrozumienia globalnego kontekstu, mogą prowadzić do błędnych wniosków, wywołując niepokój. Co więc czytać? Na co reagować? Komu wierzyć? Wierzcie w Ukrainę” – podkreślił szef państwa.

Według Zełenskiego, ambasady Unii Europejskiej i wiele innych pozostawia wszystkich swoich pracowników na Ukrainie.

„Ambasady UE i wiele innych zostawiają cały swój personel na Ukrainie. A to, że niektóre kraje ewakuują część swoich dyplomatów, nie oznacza nieuchronnej eskalacji - to subtelności złożonej gry dyplomatycznej” – powiedział prezydent.

Powiedział, że rząd współpracuje z partnerami i działa jako zespół.

Zełenski zapewnił, że sytuacja na wschodzie Ukrainy jest dość spokojna i choć zdarzają się ostrzały, zdarzają się naruszenia zawieszenia broni i wojska w pobliżu naszych granic nie zniknęły, nie ma zabitych ani rannych obrońców. A sytuacja z sezonem grzewczym jest pod kontrolą, podobnie jak walka z koronawirusem.

Przypomnijmy, sekretarz Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ołeksij Daniłow zapewnił 24 stycznia, że obecnie nie ma aktywnej ewakuacji zagranicznych placówek dyplomatycznych z Ukrainy.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-