W tym roku planowany jest intensywny dialog między Prezydentami Ukrainy i Polski – Sybiha

W tym roku planowany jest intensywny dialog między Prezydentami Ukrainy i Polski – Sybiha

Ukrinform
W lutym odbędzie się posiedzenie Komitetu Doradczego Prezydentów Ukrainy i Polski, a na ten rok zaplanowano intensywny dialog między przywódcami obu krajów – powiedział w wywiadzie dla Ukrinform zastępca szefa Biuro Prezydenta Andrij Sybiha, który towarzyszył Wołodymyrowi Zełenskiemu podczas jego wizyty w Polsce.

„Mogę powiedzieć, że w tym roku planowany jest intensywny dialog między prezydentami obu krajów. Uzgodniliśmy, że będziemy utrzymywać stały kontakt między kierownictwem Kancelarii Prezydenta Ukrainy a Kancelarią Prezydenta RP w formacie 24/7 do wymiany istotnych informacji” – powiedział Sybiha.

Według niego strony ustaliły kalendarz spotkań do końca roku – zarówno na szczeblu głów państw, jak i na innych szczeblach.

Wiceprzewodniczący BP poinformował, że w lutym planowane jest zwołanie komitetu konsultacyjnego Prezydentów Ukrainy i Polski , na którym omawiane będą aktualne zagadnienia z porządku obrad, w tym kwestie stosunków dwustronnych. Zaznaczył, że Ukraina i Polska podzielają poglądy na wyzwania stojące przed naszymi krajami i całym regionem.

Sybiha poinformował też, że prezydenci rozmawiali o liczbie polskich zezwoleń na drogowy transport Ukrainy oraz o problemach z tranzytem pociągów przez Ukrainę do Polski.

„Uzgodniliśmy, że w najbliższym czasie właściwi ministrowie spotkają się, aby usunąć te problematyczne kwestie z porządku obrad stosunków dwustronnych” – powiedział wiceszef BP.

Dodał, że przywódcy obu krajów rozmawiali o pomocy wojskowej Warszawy dla Kijowa w obliczu groźby rosyjskiej agresji.

Według niego rozmowy były niezwykle owocne, a taki format pozwala na merytoryczne omówienie kluczowych kwestii, zwłaszcza podczas zagrożenia.

Jak informował Ukrinform, w dniach 20-21 stycznia spotkali się prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski i prezydent RP Andrzej Duda.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2023 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-