Szczyt przywódców „formatu normandzkiego” i agresja Federacji Rosyjskiej - o czym rozmawiali Kuleba i Baerbock

Szczyt przywódców „formatu normandzkiego” i agresja Federacji Rosyjskiej - o czym rozmawiali Kuleba i Baerbock

Ukrinform
Ukraina i Niemcy są zaangażowane w dyplomatyczne rozwiązanie konfliktu zbrojnego na wschodzie naszego kraju i widzą wspólny cel w zorganizowaniu szczytu przywódców „formatu normandzkiego” - powiedział minister spraw zagranicznych Dmytro Kuleba na wspólnej konferencji prasowej ze swoją niemiecką odpowiedniczką Annaleną Baerbock w Kijowie, donosi korespondent Ukrinformu.

Kuleba poinformował, że główna część rozmów z niemiecką minister spraw zagranicznych była poświęcona rosyjskiej agresji.

„Omówiliśmy dynamikę dyplomatycznego rozwiązania konfliktu (na wschodniej Ukrainie – przyp. red.). Naszym wspólnym celem jest efektywna praca formatu normandzkiego, zorganizowanie szczytu przywódców formatu normandzkiego. Ukraina wraz z Niemcami jest zaangażowana w dyplomatyczne rozwiązanie tego konfliktu” – powiedział Kuleba.

Podziękował nowemu rządowi Niemiec za jego bardzo aktywną postawę i starania o sprowadzenie Rosji z powrotem do stołu negocjacyjnego.

Szef ukraińskiej dyplomacji zaznaczył też, że z radością powitał Annalenę Baerbock w Kijowie 17 stycznia, bo dokładnie 30 lat temu przywrócono stosunki dyplomatyczne między Ukrainą a Niemcami.

Według rosyjskich mediów doradcy polityczni przywódców „formatu normandzkiego” mogą spotkać się ponownie na przełomie stycznia i lutego. Miejsce spotkania nie zostało jeszcze zatwierdzone.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2022 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-