Wołodymyr Zełenski spotkał się z delegacją senatorów USA

Wołodymyr Zełenski spotkał się z delegacją senatorów USA

zdjęcie
Ukrinform
Prezydent Wołodymyr Zełenski omówił z delegacją Kongresu USA kroki mające na celu powstrzymanie rosyjskiej agresji.

Według Ukrinformu Zełenski napisał to na Instagramie.

„Podczas spotkania z delegacją senatorów USA omówiono możliwe sposoby powstrzymania rosyjskiej agresji” – napisał prezydent.

Podczas rozmowy Zełenski podziękował Stanom Zjednoczonym za pomoc wojskową dla Ukrainy.

Według strony internetowej prezydenta, w amerykańskiej delegacji znaleźli się senatorowie: Rob Portman, Chris Murphy, Jeanne Shaheen, Amy Klobuchar, Richard Blumenthal i Roger Wicker.

Prezydent podziękował Kongresowi Stanów Zjednoczonych za solidarność z narodem Ukrainy w obliczu aktualnych wyzwań bezpieczeństwa.

„To bardzo ważne dla Ukrainy, dla naszego narodu, że jesteście z nami dzisiaj. Świadczy to o stałym dwuizbowym, ponadpartyjnym poparciu naszego państwa, a także jego suwerenności i integralności terytorialnej” - powiedział prezydent.

Zełenski poinformował senatorów USA o sytuacji bezpieczeństwa wokół Ukrainy oraz o krokach, które miałyby pomóc w deeskalacji i zapobieżeniu dalszej rosyjskiej agresji. Zwrócił uwagę na ważną rolę Kongresu we wspieraniu euroatlantyckich aspiracji Ukrainy i pogłębianiu współpracy obu krajów.

„Czujemy i otrzymujemy skuteczną pomoc w dziedzinie bezpieczeństwa w tak trudnym czasie, agresji ze strony Federacji Rosyjskiej” – powiedział szef państwa.

W trakcie rozmowy wyrażono jednomyślne stanowisko, że gazociąg Nord Stream 2 jest wyzwaniem dla bezpieczeństwa energetycznego Ukrainy i całej Europy.

Prezydent stwierdził konieczność przygotowania prewencyjnego pakietu sankcji przeciwko Rosji w celu przeciwdziałania agresji.

Głowa państwa zauważył, że Rosja nadal prowadzi aktywną kampanię paszportyzacji ludności na tymczasowo okupowanych terytoriach, starając się stworzyć pretekst do eskalacji pod pozorem „ochrony obywateli rosyjskich”.

W rozmowie poruszono także aktualne kwestie wewnętrznego życia politycznego naszego państwa.

Senatorowie USA jednogłośnie poparli suwerenność i integralność terytorialną Ukrainy, podkreślili pełne i niepodważalne prawo naszego państwa do określania własnego bezpieczeństwa.

Przypomnijmy, delegacja Kongresu USA odwiedziła Kijów, aby potwierdzić ponadpartyjne poparcie dla suwerenności i integralności terytorialnej Ukrainy oraz reform demokratycznych w naszym kraju.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2022 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-