Projekt Nord Stream 2 powinien zostać wstrzymany, podczas gdy Rosja otacza Ukrainę – Jermak

Projekt Nord Stream 2 powinien zostać wstrzymany, podczas gdy Rosja otacza Ukrainę – Jermak

Ukrinform
Szef Biura Prezydenta Ukrainy Andrij Jermak stwierdził, że Zachód powinien powstrzymać się od wszelkich działań zmierzających do zakończenia projektu Nord Stream 2 i jego uruchomienia, dopóki Rosja będzie utrzymywać na granicy z Ukrainą ponad 100 tys. żołnierzy.

Powiedział to podczas transmisji na żywo w piątek w amerykańskim analitycznym centrum „Atlantic Council”, donosi korespondent Ukrinformu.

„Uważam, że dopóki nie zobaczymy wyraźnie deeskalacji wokół ukraińskiej granicy, należy zaprzestać wszelkich rozmów o możliwości tego projektu (Nord Stream 2 – przyp. red.)” – powiedział Jermak.

Podkreślił, że teraz nie czas na rozmowy o tym, które sankcje wobec rosyjskiego gazociągu są słuszne, a które nie. Szef BP wyraził też przekonanie, że dopóki wokół granicy z Ukrainą koncentruje się ponad 100 tys. rosyjskich żołnierzy, sprawa ta powinna zostać wstrzymana.

Jak donosi Ukrinform, na początku tego tygodnia zastępca sekretarza stanu USA Victoria Nuland powiedziała, że Waszyngton konsekwentnie współpracuje z nowymi rządami Niemiec i UE nad opóźnieniem uruchomienia rosyjskiego gazociągu Nord Stream 2.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2022 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-