Ukraina i Azerbejdżan intensyfikują współpracę w dziedzinie transportu i lotnictwa – Zełenski

Ukraina i Azerbejdżan intensyfikują współpracę w dziedzinie transportu i lotnictwa – Zełenski

Ukrinform
Ukraina i Azerbejdżan uzgodniły zintensyfikować współpracę w zakresie międzynarodowego transportu drogowego i kolejowego, a także w zakresie lotnictwa – powiedział prezydent Wołodymyr Zełenski we wspólnym oświadczeniu z prezydentem Azerbejdżanu Ilhamem Alijewem po spotkaniu, informuje korespondent Ukrinform.

„Aktualnym zagadnieniem jest rozwój tranzytu, możliwości stworzenia odpowiedniej nowoczesnej infrastruktury. Musimy zintensyfikować współpracę w zakresie międzynarodowego transportu drogowego i kolejowego, a także w zakresie lotnictwa. Będziemy nadal pracować razem nad wieloma perspektywami. Między innymi utworzeniu korytarza transportowego” – powiedział Zełenski.

Według prezydenta kwestie współpracy w rolnictwie, tytanie i wielu innych ważnych sferach zostały również omówione na spotkaniu z prezydentem Azerbejdżanu.

Prezydent jest przekonany, że wizyta jego azerbejdżańskiego odpowiednika jest znacząca. Odbywa się w przededniu 30. rocznicy nawiązania stosunków dyplomatycznych między naszymi państwami. W rezultacie jakościowo wypełnia partnerstwo strategiczne między nami w obszarach politycznych, gospodarczych i bardzo ważnych dla bezpieczeństwa .

Przypomnijmy, prezydent Wołodymyr Zełenski spotkał się w piątek 14 stycznia w Kijowie z prezydentem Azerbejdżanu Ilhamem Alijewem.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2022 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-