Prezydent Azerbejdżanu ogłosił nowe decyzje z Ukrainą w energetyce i rafinacji ropy

Prezydent Azerbejdżanu ogłosił nowe decyzje z Ukrainą w energetyce i rafinacji ropy

Ukrinform
Azerbejdżan jest gotowy do współpracy z Ukrainą w wielu dziedzinach, m.in. żywnościowej, energetycznej itp. - powiedział prezydent Republiki Azerbejdżanu Ilham Alijew podczas wspólnego wystąpienia do mediów z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim - informuje korespondent Ukrinform.

„Jesteśmy gotowi do współpracy we wszystkich dziedzinach i chcę powtórzyć, że cała ta współpraca opiera się na naszej silnej przyjaźni” – powiedział Alijew.

Poinformował, że wspólnie z Prezydentem Ukrainy omówili kwestie bezpieczeństwa żywnościowego, w szczególności tworzenia wspólnych przedsięwzięć w branży spożywczej.

„Dzięki takim wspólnym działaniom, takim innowacyjnym działaniom będziemy mogli stworzyć nowy wymiar w naszych relacjach. To tylko jeden z kroków, jakie podejmujemy w naszych stosunkach” – powiedział prezydent Azerbejdżanu.

Wspomniał też o sferze energetyki i rafinacji ropy naftowej, wyrażając przekonanie, że nowe decyzje zapadną w miesiącach poprzedzających kolejne posiedzenie komisji międzyrządowej.

„Jeśli chodzi o naszą współpracę w innych obszarach, nie mamy różnic zdań” – powiedział Alijew.

Podkreślił także głębokie zainteresowanie Azerbejdżanu kulturą ukraińską.

Lider Azerbejdżanu zaprosił prezydenta Ukrainy do złożenia wizyty w Baku.

Przypomnijmy, prezydenci Ukrainy i Azerbejdżanu uzgodnili zorganizowanie posiedzenia wspólnej komisji międzyrządowej ds. współpracy gospodarczej.

14 stycznia prezydent Azerbejdżanu Ilham Alijew złoży roboczą wizytę na Ukrainie.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2022 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-