Ministrowie spraw zagranicznych Ukrainy i Kanady omówili kroki w celu powstrzymania Rosji

Ministrowie spraw zagranicznych Ukrainy i Kanady omówili kroki w celu powstrzymania Rosji

Ukrinform
Ministrowie spraw zagranicznych Ukrainy i Kanady Dmytro Kuleba i Melanie Joly omówili działania mające na celu powstrzymanie Rosji przed agresją. - podało Ministerstwo Spraw Zagranicznych Ukrainy, informuje Ukrinform.

„Dmytro Kuleba i Melanie Joly omówili kroki mające na celu powstrzymanie Rosji przed nową falą agresji w Europie, w tym wdrożenie bolesnego kompleksowego pakietu powstrzymującego Moskwę, który obejmuje środki polityczne, gospodarcze i bezpieczeństwa” – napisano w oświadczeniu.

Odnotowano, że w rozmowie telefonicznej minister spraw zagranicznych Kanady podkreśliła niedopuszczalność żądań Rosji o zagwarantowanie nieprzystąpienia Ukrainy do NATO. Joly potwierdziła niezachwiane poparcie dla Ukrainy w obliczu rosyjskich gróźb i wzrostu rosyjskiej obecności wojskowej wzdłuż granicy państwowej i na tymczasowo okupowanych terytoriach Ukrainy.

Ukraiński minister podziękował za wysiłki Kanady na rzecz konsolidacji międzynarodowej odpowiedzi na agresywne działania Rosji.

Zwraca się uwagę, że odrębnym tematem rozmów był rozwój współpracy dwustronnej w dziedzinie bezpieczeństwa i obrony.

Ministrowie zgodzili się również zintensyfikować współpracę, aby postawić Iran przed wymiarem sprawiedliwości za zestrzelenie samolotu PS752 i wymierzyć sprawiedliwość w tej tragedii - poinformowało Ministerstwo Spraw Zagranicznych.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2022 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-