Blinken zapewnił Kulebę o gotowości zwiększenia pomocy obronnej dla Ukrainy - Departament Stanu

Blinken zapewnił Kulebę o gotowości zwiększenia pomocy obronnej dla Ukrainy - Departament Stanu

Ukrinform
Sekretarz stanu Antony Blinken zapewnił swojego ukraińskiego odpowiednika Dmytro Kulebę o gotowości USA do wzmocnienia wsparcia obronnego Ukrainy, a także podjęcia innych zdecydowanych kroków w celu odstraszenia Rosji.

Tak wynika z oficjalnego oświadczenia Departamentu Stanu USA, opublikowanego we wtorek po rozmowie telefonicznej ministrów spraw zagranicznych obu krajów, donosi Ukrinform.

„Blinken potwierdził, że jeśli Rosja zdecyduje się kontynuować konflikt, Stany Zjednoczone, nasi sojusznicy i partnerzy są gotowi obciążyć rosyjską gospodarkę ogromnym kosztem oraz wzmocnić obecność NATO i zwiększyć pomoc obronną dla Ukrainy” – powiedział Departament Stanu.

Blinken i Kuleba omówili wyniki strategicznego dialogu amerykańsko-rosyjskiego na temat stabilności w Genewie, a także dalsze wspólne kroki przed posiedzeniem Rady NATO-Rosja w Brukseli.

Przypomnijmy, we wtorek odbyła się rozmowa Antony'ego Blinkena z Dmytro Kulebą. Według ukraińskiego MSZ strony dyskutowały o realizacji kompleksowego pakietu odstraszającego Rosję przed dalszą agresją.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2022 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-