Jermak spotkał się z doradcami politycznymi przywódców Niemiec i Francji

Jermak spotkał się z doradcami politycznymi przywódców Niemiec i Francji

zdjęcie
Ukrinform
W Kijowie odbyło się spotkanie szefa Rady Bezpieczeństwa Andrija Jermaka z doradcą kanclerza Niemiec ds. polityki zagranicznej Jensem Plotnerem oraz doradcą dyplomatycznym prezydenta Francji Emmanuelem Bonne'em – napisało Biuro Prezydenta w Telegramie, donosi Ukrinform.

„Szef Kancelarii Prezydenta Andrij Jermak rozpoczął spotkanie z przybyłym z wizytą na Ukrainę doradcą kanclerza Niemiec ds. polityki zagranicznej Jensem Plotnerem oraz doradcą dyplomatycznym prezydenta Francji Emmanuelem Bonne'em" - czytamy w komunikacie.

Odnotowano, że na początku spotkania Jermak powitał gości w Kijowie i wyraził nadzieję na owocny dialog.

Przypomnijmy rzeczniczka niemieckiego rządu Christiane Hoffmann powiedziała, że jej kraj ponosi szczególną odpowiedzialność za format normandzki. Według niej Berlin jest zaniepokojony sytuacją na granicy z Ukrainą i ta ocena nie zmieniła się w ostatnich tygodniach. Dlatego ważne są kontakty między uczestnikami formatu normandzkiego.

W szczególności Hoffmann przypomniała, że 4 stycznia odbyła się wideokonferencja między niemieckimi i francuskimi doradcami politycznymi z Andrijem Jermakiem, a 6 stycznia w Moskwie Jens Plotner i Emmanuel Bonne spotkali się z rosyjskim negocjatorem Dmitrijem Kozakiem. W obu przypadkach omówiono sytuację na wschodniej Ukrainie oraz stan realizacji porozumień mińskich.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2022 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-