Ukraina i Polska wspólnie obchodziły 30. rocznicę nawiązania stosunków dyplomatycznych

Ukraina i Polska wspólnie obchodziły 30. rocznicę nawiązania stosunków dyplomatycznych

zdjęcie
Ukrinform
8 stycznia Ukraina i Polska obchodziły 30. rocznicę nawiązania stosunków dyplomatycznych między oboma krajami.

Z tej okazji zarówno Pałac Maryjski w Kijowie, jak i Pałac Prezydencki w Warszawie o godzinie 18.00 (17.00 czasu warszawskiego) zostały oświetlone iluminacją w barwach ukraińskich i polskich flag – donosi Ukrinform.

Z tej okazji prezydenci Ukrainy i Polski Wołodymyr Zełenski i Andrzej Duda jednocześnie opublikowali teksty na Twitterze.

„Dzisiaj mija 30. rocznica nawiązania stosunków dyplomatycznych między Ukrainą a Polską. Doceniamy nasze strategiczne partnerstwo i prawdziwie przyjazne stosunki. Razem z prezydentem Andrzejem Dudą pracujemy nad nową historią sukcesu Ukrainy i Polski” – napisał na Twitterze Zełenskiego. Po ukraińsku i po polsku.

Z kolei Duda w swoim poście na Twitterze po ukraińsku i po polsku wspominał o 30. rocznicy nawiązania stosunków dyplomatycznych i rozmieszczeniu iluminacji z flagami polską i ukraińską w Warszawie i Kijowie.

„Dziękuję prezydentowi Wołodymyrowi Zełenskiemu za przyjaźń i współpracę. Polska wspiera Ukrainę. Razem jesteśmy silniejsi” – napisał Duda.

Ukraina i Polska oficjalnie nawiązały stosunki dyplomatyczne 8 stycznia 1992 r.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2022 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-