Szmyhal uzgodnił z Borrellem kolejne posiedzenie Rady Stowarzyszenia UE-Ukraina w kwietniu

Szmyhal uzgodnił z Borrellem kolejne posiedzenie Rady Stowarzyszenia UE-Ukraina w kwietniu

Ukrinform
Premier Ukrainy Denys Szmyhal i Wysoki Przedstawiciel UE ds. Zagranicznych i Polityki Bezpieczeństwa Josep Borrell uzgodnili, że kolejne posiedzenie Rady Stowarzyszenia UE-Ukraina odbędzie się w kwietniu 2022 r.

Według Ukrinformu, szef rządu napisał o tym na Twitterze .

„Zaktualizowaliśmy porządek dzienny naszych stosunków dwustronnych. Uzgodniliśmy, że kolejne posiedzenie Rady Stowarzyszenia Ukraina-UE odbędzie się w kwietniu” – napisał Szmyhal.

Podziękował Josepowi Borrellowi za tę ważną wizytę na Ukrainie na tle zaostrzenia się sytuacji ze strony Rosji, bo „bezpieczeństwo Ukrainy to bezpieczeństwo całej Europy”.

Przypomnijmy, w dniach 4-6 stycznia Wysoki Przedstawiciel Unii Europejskiej do Spraw Zagranicznych i Polityki Bezpieczeństwa Josep Borrell złoży trzecią wizytę na Ukrainie na zaproszenie ministra spraw zagranicznych Dmytra Kuleby.

5 stycznia szefowie dyplomacji ukraińskiej i europejskiej odwiedzili linię demarkacyjną w obwodzie ługańskim, gdzie zapoznali się z sytuacją w strefie konfliktu zbrojnego rosyjsko-ukraińskiego.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2023 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-