Łotwa wyśle broń na Ukrainę - Minister Obrony Łotwy

Łotwa wyśle broń na Ukrainę - Minister Obrony Łotwy

Ukrinform
Minister obrony Łotwy Artis Pabriks zapewnił ambasadora Ukrainy Ołeksandra Miszczenko, że jego kraj udzieli Ukrainie pomocy w postaci broni i sprzętu wojskowego – podało Lsm.lv, donosi Ukrinform.

Minister obrony Łotwy i ambasador Ukrainy spotkali się 5 stycznia i uzgodnili zawartość ekwipunku humanitarnego, który ma być wysłany na Ukrainę.

„Będzie broń i sprzęt. Zrobimy to i do tego samego wzywamy naszych sojuszników w Europie, bo Ukraina ma prawo do samoobrony. Ukraina w dużej mierze łagodzi napięcia z naszych własnych granic, z naszego regionu. I choć Ukraina nie jest członkiem NATO, to jest naszym sojusznikiem. W rzeczywistości chronią nas” – powiedział Pabriks.

Media odnotowują, że Łotwa wcześniej udzielała Ukrainie szerokiego wsparcia, w tym pomocy finansowej i humanitarnej, pomocy w rehabilitacji rannych oraz pomocy duszpasterstwu.

Przypomnijmy, Łotwa wezwała UE i NATO do wyraźnego zasygnalizowania Rosji, że jest gotowa do obrony Ukrainy.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2023 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-