Borrell - na własne oczy zobaczyłem konsekwencje agresji na Ukrainę

Borrell - na własne oczy zobaczyłem konsekwencje agresji na Ukrainę

zdjęcie
Ukrinform
Wysoki Przedstawiciel UE do Spraw Zagranicznych i Polityki Bezpieczeństwa Josep Borrell zobaczył konsekwencje rosyjskiej agresji na Ukrainę.

Jak donosi Ukrinform, Borrell napisał o tym na Twitterze.

„Podczas mojej wizyty w Stanicy Ługańskiej oraz na linii demarkacyjnej z ministrem spraw zagranicznych Dmytro Kulebą, mogłem zobaczyć na własne oczy konsekwencje agresji na Ukrainę” – powiedział wysoki przedstawiciel UE.

Borrell podkreślił, że jakakolwiek dalsza agresja militarna miałaby daleko idące konsekwencje: „Rosja musi zmniejszyć poziom eskalacji i w pełni wdrożyć porozumienia mińskie” – powiedział.

Przypomnijmy, w dniach 4-6 stycznia Wysoki Przedstawiciel Unii Europejskiej do Spraw Zagranicznych i Polityki Bezpieczeństwa Josep Borrell złoży trzecią wizytę na Ukrainie na zaproszenie ministra spraw zagranicznych Dmytra Kuleby.

5 stycznia szefowie dyplomacji ukraińskiej i europejskiej odwiedzili linię demarkacyjną w obwodzie ługańskim, gdzie zapoznali się z sytuacją w strefie konfliktu zbrojnego rosyjsko-ukraińskiego.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2023 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-