Ukraina liczy na wsparcie Francji podczas przewodnictwa w Radzie UE – Zełenski

Ukraina liczy na wsparcie Francji podczas przewodnictwa w Radzie UE – Zełenski

Ukrinform
Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski pogratulował prezydentowi Francji Emmanuelowi Macronowi rozpoczęcia francuskiej prezydencji w Radzie UE i wyraził nadzieję na wsparcie europejskich aspiracji Ukrainy.

Według Ukrinformu Zełenski pisał o tym na Twitterze.

„Gratuluję rozpoczęcia prezydencji w Radzie UE. Życzę powodzenia w realizacji ambitnej agendy UE i pokonywania wyzwań. Liczymy na wsparcie europejskich aspiracji i dalsze pogłębianie współpracy, w szczególności w dziedzinie bezpieczeństwa” – napisał Zełenski.

Jak informowaliśmy, 1 stycznia Francja przejęła od Słowenii przewodnictwo w Radzie UE , dla której najbliższe półrocze odbędzie się pod hasłem „Odnowa, siła i poczucie przynależności”.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2022 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-