Deszczyca uważa, że Polska nie musi oddzielać się „murem” od Ukrainy

Deszczyca uważa, że Polska nie musi oddzielać się „murem” od Ukrainy

Ukrinform
Na dzień dzisiejszy nie ma potrzeby budowania bariery na granicy polsko-ukraińskiej, podobnej do tej, którą Polska planuje zbudować na granicy z Białorusią – powiedział w wywiadzie dla Ukrinform ambasador Ukrainy w Polsce Andrij Deszczyca.

„Współpraca na poziomie służb granicznych obu krajów jest niezwykle aktywna, a kwestia masowej nielegalnej migracji z Ukrainy do Polski nie jest na porządku dziennym. Ukraina ma wystarczające możliwości zapobiegania nielegalnej migracji. Dlatego w tej chwili nie ma potrzeby budowania takiej bariery”- powiedział Deszczyca.

Przypomnijmy, lider rządzącej w Polsce partii Prawo i Sprawiedliwość, Jarosław Kaczyński, powiedział niedawno Gazecie Polskiej Codziennie, że Warszawa nie wyklucza zbudowania wysokiej bariery nie tylko na granicy polsko-białoruskiej, ale także na granicy z Ukrainą.

Polska i kraje bałtyckie oskarżyły Białoruś i Rosję o hybrydową agresję z wykorzystaniem sztucznego przepływu migracyjnego na granicy. W ciągu ostatnich 24 godzin, 30 grudnia odnotowano 23 przypadki nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej przez migrantów z Bliskiego Wschodu.

Od początku kryzysu w sierpniu ok. 40 tys. cudzoziemców z Bliskiego Wschodu i Afryki próbowało nielegalnie przekroczyć granicę polsko-białoruską.

Polska częściowo zamknęła przejścia graniczne na granicy z Białorusią, zbudowała tymczasowe ogrodzenia z drutu kolczastego. Do połowy przyszłego roku Warszawa planuje wybudować stałą barierę na granicy z Białorusią o długości prawie 200 km i wysokości ponad 5 metrów.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2023 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-