Zełenski omówił z Blinkenem przeciwdziałanie Rosji

Zełenski omówił z Blinkenem przeciwdziałanie Rosji

Ukrinform
Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski rozmawiał telefonicznie z sekretarzem stanu USA Antonym Blinkenem.

Według Ukrinformu Zełenski napisał to na Twitterze.

„Rozmawiałem telefonicznie z Antonym Blinkenem. Zgodziliśmy się kontynuować konsultacje w celu pogodzenia stanowisk i koordynowania wysiłków dyplomatycznych na rzecz pokoju. Zapewniono mnie o pełnym wsparciu Ukrainy ze strony Stanów Zjednoczonych w przeciwdziałaniu rosyjskiej agresji” – napisał szef państwa.

Przypomnijmy, 9 grudnia prezydenci Ukrainy Wołodymyr Zełenski i Stanów Zjednoczonych Joe Biden odbyli półtoragodzinną rozmowę. Kluczową kwestią rozmów była sytuacja bezpieczeństwa wokół Ukrainy.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2022 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-