USA, Francja, Niemcy i Wielka Brytania koordynują wysiłki w celu powstrzymania Rosji – Departament Stanu

USA, Francja, Niemcy i Wielka Brytania koordynują wysiłki w celu powstrzymania Rosji – Departament Stanu

Ukrinform
Sekretarz stanu USA Antony Blinken przeprowadził w środę rozmowy telefoniczne z ministrami spraw zagranicznych Francji, Niemiec i Wielkiej Brytanii, podczas których omówiono wspólną odpowiedź na działania Rosji.

Potwierdza to oficjalne oświadczenie Departamentu Stanu USA, wydane po rozmowach, donosi Ukrinform.

„Strony omówiły znaczenie koordynacji w celu powstrzymania dalszej rosyjskiej agresji na Ukrainę i potwierdziły konsensus wśród sojuszników i partnerów co do dalekosiężnych konsekwencji i znacznych kosztów takich działań dla Rosji” – podała agencja amerykańska.

Ponadto podkreśla się, że wszystkie kraje wyraziły „niezachwiane poparcie” dla niepodległości, suwerenności i integralności terytorialnej Ukrainy.

Strony rozmawiały także o irańskiej kwestii nuklearnej, presji gospodarczej i politycznej Chin na Litwę oraz procesie wyborczym w Libii.

Przypomnijmy, sekretarz stanu USA Antony Blinken przeprowadził w środę rozmowę telefoniczną z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim. W szczególności strony zgodziły się na kontynuowanie konsultacji w celu pogodzenia stanowisk i koordynowania wysiłków dyplomatycznych na rzecz pokoju.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2022 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-