Blinken omówił ze swoim polskim odpowiednikiem współpracę w celu podtrzymania Ukrainy

Blinken omówił ze swoim polskim odpowiednikiem współpracę w celu podtrzymania Ukrainy

Ukrinform
Sekretarz stanu USA Antony Blinken zapewnił ministra spraw zagranicznych Zbigniewa Rau, że w przypadku dalszej agresji na Ukrainę Rosja poniesie poważne konsekwencje.

Tego dotyczyła rozmowa telefoniczna Blinkena z Rau, która odbyła się we wtorek na prośbę strony amerykańskiej, informuje Ukrinform, powołując się na polskie MSZ .

„Ministrowie spraw zagranicznych Polski i Stanów Zjednoczonych omówili aktualną sytuację bezpieczeństwa w Europie, w tym eskalację działań Federacji Rosyjskiej przeciwko Ukrainie, a także hybrydowy atak Białorusi w pobliżu granicy z Polską. Sekretarz stanu Blinken powtórzył słowa prezydenta Bidena o zdecydowanej reakcji Stanów Zjednoczonych i ich sojuszników w przypadku rosyjskiej agresji na Ukrainę” - czytamy w oświadczeniu.

Komentując sytuację na Ukrainie i Białorusi, Blinken podkreślił potrzebę bliskiej współpracy sojuszniczej w ramach OBWE podczas polskiej prezydencji w tej organizacji w 2022 roku. Rozmówcy podkreślili konieczność skoordynowania działań na rzecz suwerenności i integralności terytorialnej Ukrainy oraz potwierdzili, że dalsza agresja militarna miałaby poważne konsekwencje dla Rosji.

Polskie MSZ dodało, że ministrowie spraw zagranicznych obu krajów zgodzili się, że dialog z Rosją powinien opierać się na zasadach dyplomacji i powściągliwości, opartej na ścisłej koordynacji sojuszniczej.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2022 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-