Rosja wykorzystuje Morze Azowskie jako teatr działań – Kuleba

Rosja wykorzystuje Morze Azowskie jako teatr działań – Kuleba

Ukrinform
Minister spraw zagranicznych Ukrainy Dmytro Kuleba twierdzi, że Rosja dyktuje sytuację na Morzu Azowskim i używa go jako teatru działań.

Jak donosi Ukrinform, Kuleba powiedział to w komentarzu dla „The Washington Post”.

„Rosja dominuje nad Morzem Azowskim pod względem bezpieczeństwa. W przypadku wojny będzie ono przez nich aktywnie wykorzystywane do wywierania presji na nasze południowe miasta na wybrzeżu azowskim” - powiedział Kuleba.

Według niego, w obecnych okolicznościach „oczywiście Rosja dyktuje sytuację w Azowie i wykorzystuje ją głównie jako teatr działań”.

Przypomnijmy, dowódca Marynarki Wojennej Ukrainy Ołeksij Neiżpapa oświadczył, że od przyszłego roku Ukraina zacznie otrzymywać szybkie łodzie bojowe Mark VI, z których część ma trafić do Berdiańska. Dlatego Ukraina nie wyklucza przejścia naszych łodzi do tego portu przez Cieśninę Kerczeńską.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2022 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-