Relacje między Ukrainą a Stanami Zjednoczonymi są silniejsze niż kiedykolwiek - Ambasada Stanów Zjednoczonych

Relacje między Ukrainą a Stanami Zjednoczonymi są silniejsze niż kiedykolwiek - Ambasada Stanów Zjednoczonych

Ukrinform
Stosunki między Ukrainą a Stanami Zjednoczonymi są teraz silniejsze niż kiedykolwiek, a kraje współpracują ze sobą, aby zapewnić Ukrainie suwerenność i integralność terytorialną oraz stworzyć jej euroatlantycką przyszłość - napisano w oświadczeniu Ambasady USA na Ukrainie na Twitterze, informuje Ukrinform.

„Dzisiaj mija 30 lat, odkąd Stany Zjednoczone uznały Ukrainę za niepodległe i suwerenne państwo. Stosunki między Stanami Zjednoczonymi a Ukrainą są silniejsze niż kiedykolwiek, ponieważ wspólnie pracujemy nad zapewnieniem suwerenności i integralności terytorialnej Ukrainy, tworząc euroatlantycką przyszłość Ukrainy” - napisała ambasada.

Przypomnijmy, ukraiński minister spraw zagranicznych Dmytro Kuleba i sekretarz stanu USA Anthony Blinken podpisali 10 listopada zaktualizowaną Ukraińsko-amerykańską Kartę Partnerstwa Strategicznego.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2022 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-